Stomatologia zachowawcza

Jest dziedziną stomatologii, która skupia się na leczeniu próchnicy zębów. Próchnica jest chorobą, która niestety choć raz w życiu dotknęła większości z nas, a zaniechanie jej leczenia jest główną przyczyną utraty zębów. Próchnica często demonstruje się bólem, ale w wielu przypadkach jest bezobjawowa, a nawet mało widoczna bez powiększenia. Dlatego w naszym gabinecie do diagnostyki i leczenia próchnicy stosujemy powiększenie pola zabiegowego - mikroskop lub lupy.

Nowoczesna stomatologia zachowawcza, którą praktykujemy w naszym gabinecie, opiera się na zasadzie minimalnej inwazyjności i możliwie jak najlepszym odwzorowaniu tkanek zęba. Zawsze dążymy do tego, by odbudowany ząb wyglądał i był odczuwany jak własny ząb pacjenta. Zależnie od sytuacji klinicznej, do wypełnień stosujemy materiały kompozytowe różnych marek i w różnych odcieniach tak, by uzyskać jak najlepszy efekt. Nie stosujemy amalgamatów.
 

Wykonujemy nowoczesne minimalnie inwazyjne procedury, takie jak: infiltracja próchnicy początkowej ICON, leczenie biologiczne miazgi preparatami MTA oraz Biodentine.

Należy wspomnieć, że każdy, nawet najmniejszy ubytek zęba, można leczyć z użyciem znieczulenia stomatologicznego. Czasy, gdy cierpienie na fotelu stomatologicznym było nieodzownym elementem wizyty, już dawno minęły. Istotny jest fakt, że wbrew krążącym mitom, odpowiednio dobrane znieczulenie stomatologiczne może być podawane praktycznie każdemu, wliczając dzieci, osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji.

Pamiętajmy o tym, że zęby powinny wystarczać nam na całe życie - warunkiem jest prawidłowa profilaktyka i szybkie oraz skuteczne leczenie powstających ubytków.

2023 Julia Bystrzycka, dentysta, stomatolog Pogórska Wola | Polityka prywatności