Protetyka stomatologiczna

To dział stomatologii, który wykorzystuje różnego rodzaju materiały i technologie, aby odtworzyć ząb lub grupę zębów: brakujących lub znacznie uszkodzonych.

Uzupełnienia protetyczne najczęściej wykonywane w naszym gabinecie: licówki ceramiczne, korony ceramiczne lub metalowo-ceramiczne, onlaye, inlaye, overlaye, endokorony, mosty protetyczne, protezy akrylowe, protezy szkieletowe. Wykonujemy również szyny relaksacyjne oraz szyny antybruksizmowe.

Wykonanie uzupełnień protetycznych wymaga współpracy z laboratorium protetycznym. Wszelkie prace protetyczne wykonywane są indywidualnie przez wykwalifikowanych techników dentystycznych. Zawsze dążymy do takiego efektu, by zęby były dopasowane do pacjenta i wyglądały naturalnie.

Często okazuje się, że leczenie protetyczne jest ostatnim etapem leczenia, ponieważ pacjent ma różne inne problemy stomatologiczne, takie jak próchnica zębów, wady zgryzu utrudniające odtworzenie braków zębowych.

Duży nacisk kładziemy na diagnostykę i przygotowanie do leczenia, ponieważ funkcjonalna praca protetyczna na lata jest możliwa tylko po dokładnym zaplanowaniu leczenia i zapewnieniu odpowiednich warunków do jej funkcjonowania w jamie ustnej.

2023 Julia Bystrzycka, dentysta, stomatolog Pogórska Wola | Polityka prywatności